SKOK Stefczyka przegrywa sprawę sądową o zapłatę długu – ponad 54.000 zł zostaje w kieszeni naszego Klienta!

Na początek EPU, czyli pozew z E-Sądu. SKOK Stefczyka atakuje.
Właściwie standardem w obecnych czasach jest, że firmy pożyczkowe, banki i SKOKi rozpoczynają dochodzenie roszczeń na drodze sądowej od pozwu w EPU (elektroniczne postępowanie upominawcze). Wytłumaczeniem tego jest fakt, iż postępowanie przed E-sądem jest dla tych podmiotów szybkie, pozbawione nadmiernych formalności i mniej kosztowne. Nasz Klient również, jak miliony innych Polaków, otrzymał nakaz zapłaty w EPU. Całe szczęście, szybko trafił do nas, a nasz Mecenas nakaz zapłaty wydany przez E-sąd uchylił i doprowadził do umorzenia postępowania.
Uprzedziliśmy jednak Klienta, że w ciągu 3 miesięcy może spodziewać się pozwu z sądu stacjonarnego. Właściwego, dla jego miejsca zamieszkania. Oczywiście, nie myliliśmy się co do tego.
Pozew z sądu w sprawie SKOK. Składamy odpowiedź na pozew i podejmujemy obronę.
Kiedy sprawa trafiła do sądu tradycyjnego, ten nie wydał już nakazu zapłaty. Sprawę skierował na rozprawę, a na naszego Klienta nałożył obowiązek złożenia odpowiedzi na pozew. Jest to bardzo ważne pismo procesowe, które zawsze przynajmniej powinno być skonsultowane z prawnikiem zajmującym się procesowo sprawami antywindykacyjnymi. Skoro dana osoba była już wcześniej naszym Klientem, to oczywistym było, że nadal będziemy jej pomagać i wspierać procesowo w sporze ze SKOK Stefczyka.
Przydzielony sprawie adwokat złożył obszerną odpowiedź na pozew. Podniósł w niej liczne zarzuty procesowe. Wszystko w oparciu o materiał znajdujący się w aktach sprawy, dokumenty dostarczone przez Klienta oraz jego relację. Najważniejsze, to poznać historię Klienta, a później tak dopasować wszystkie fakty, aby przekonać sąd do słuszności naszych racji. W końcu liczy się cel, a jest nim zawsze sukces.
Mamy wyrok sądu. SKOK przegrywa w całości i musi zapłacić koszty procesu!
Z perspektywy czasu warto było walczyć i czekać na wynik końcowy. Podniesione przez nas argumenty były bardzo przekonujące dla składu orzekającego w sprawie. Sąd bezwzględnie rozprawił się z roszczeniem SKOK i oddalił je w całości. Ponad 54.000 zł zostało w kieszeni naszego Klienta. A to tylko kwota należności głównej. Nie musi też płacić odsetek i kosztów procesu, nałożonych pierwotnie w EPU. Orzeczenie cieszy i wzbudza ogromną radość po ciężkiej pracy.
Każda taka sprawa – a takich wygranych mamy na swoim koncie ponad 7000 – utwierdza nas w przekonaniu, że zawsze należy walczyć o swoje. Skoro masz prawo złożyć sprzeciw czy odpowiedź na pozew, to dlaczego z tego prawa nie korzystać? Szczególnie, że pomoc prawna jest dzisiaj szeroko dostępna, a jej koszt jest niewspółmiernie niski do możliwych do osiągnięcia korzyści.

Czy warto korzystać z pomocy prawnika w procesie o zapłatę długu?
Jak widać na przykładzie powyższej sprawy pomoc prawnika w procesie o zapłatę przeciwko bankowi, firmie windykacyjnej czy pożyczkowej to nieoceniona wartość. Kiedy docierają do nas pisma pisane przez samych pozwanych to często załamujemy ręce. Dorozumiane uznania powództwa mimo oczywistych podstaw do formułowania zarzutów procesowych to często spotykane błędy.
Dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w sądzie należy korzystać z pomocy profesjonalistów. Skoro Twój przeciwnik procesowy korzysta z zawodowego prawnika, to Ty nie możesz być gorszy i dla równowagi procesowej też takiego posiadać. Inaczej mocno zmniejszasz swoje szanse na pełny, a nawet częściowy sukces.
Darmowa konsultacja i analiza sprawy. Skorzystaj już dziś!
Jedna rozmowa dzieli Cię od rozpoczęcia skutecznego oddłużania. Nasz doświadczony prawnik ustali jak możemy Ci pomóc wygrać sprawę sądową z bankiem, firmą windykacyjną lub pożyczkową.
Nie ryzykuj działania na własną rękę! Dołącz do grona 7500 zadowolonych Klientów.
Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij zgłoszenie.
WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Po wysłaniu zgłoszenia nasz konsultant oddzwoni do Ciebie, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.
Zgoda jest dobrowolna. Ale bez wyrażenia zgody nie możemy wykonać analizy prawnej Twojej sprawy i niczego Ci doradzić. Masz prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem Twoich danych jest EUROLEGE sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 87.